|  | 

Piękno i uroda

Blizny – jak je zminimalizować? Mikrodermabrazja na blizny, laserowe usuwanie blizn Warszawa

img-responsive

Blizny, które powstają na skutek różnych wydarzeń, rzadko są uznawane za ozdobę. W jaki sposób można pozbyć się tego typu zmian i czy zawsze jest to możliwe?
Bez względu na to, czy blizna jest pooperacyjna, czy też wystąpiła na skutek poparzenia, warto jest jak najszybciej poddać się zabiegom, które mogą ją zmniejszyć i wyrównać. Zazwyczaj przyjmuje się, że okres pierwszych sześciu miesięcy od powstania blizny jest najlepszy. Później wszelkiego typu zabiegi mogą okazać się mało efektywne.

 

Laserowe usuwanie blizn to coraz częściej wykorzystywana metoda. Tak samo jednak jak w przypadku zabiegu zwanego mikrodermabrazja na blizny konieczne jest szybkie działanie. Dopóki skóra nie odnowiła się w pełni jest bowiem szansa nadania kierunku jej regeneracji. Trzeba także pamiętać, że obecnie praktycznie nie stosuje się operacyjnego usuwania blizn, ze względu na to, iż zazwyczaj efekt nie jest zbyt estetyczny. Metoda laserowa najlepiej sprawdza się w przypadku blizn, które powstały jako pozostałość po trądziku. Mikrodermabrazja pozwala za to na wygładzenie powstałej blizny, co również jest sporą poprawą jej wyglądu. W mieście takim jak Warszawa łatwo jest znaleźć salony kosmetyczne oferujące tego typu usługi.

blizny-jak-je-zminimalizowac-mikrodermabrazja-na-blizny-laserowe-usuwanie-blizn-warszawa

ABOUT THE AUTHOR

Piękno