|  | 

Piękno i uroda

Naturalny szampon do włosów nawilżający bez sls. Dlaczego warto naturalnie dbać o włosy?

img-responsive

Obecnie wiele osób zaczyna zwracać baczną uwagę na skład kosmetyków pielęgnacyjnych. Szczególną uwagę przykuwają składniki drażniące, które mogą źle wpływać na skórę w przypadku, gdy jest ona bardziej wrażliwa. Jakiego typu kosmetyki warto jest stosować w takiej sytuacji?

 

SLS to drażniące detergenty. Podejrzewane są one o to, iż wpływają szkodliwie na skórę, a w niektórych przypadkach mogą powodować przesuszenie. Dlatego też, w przypadku cienkich i suchych włosów o wiele lepiej jest zdecydować się na naturalny szampon do włosów nawilżający bez sls. Tego typu preparat może zawierać łagodniejsze detergenty, takie jak SLES lub być całkowicie pozbawiony tego typu sztucznych składników.

 

Szampony bez sls nie zawsze są produktami ekologicznymi. Jeśli celem jest zakup szamponu, który posiada wyłącznie naturalne składniki, należy zwrócić uwagę, czy dany produkt posiada certyfikaty potwierdzające ten fakt. W innym przypadku zazwyczaj kosmetyki zawierają sztuczne dodatki, ze względu na przedłużenie trwałości lub efektywność. Warto pamiętać, że szampony pozbawione sztucznych detergentów nie pienią się zazwyczaj tak intensywnie jak te, które zawierają SLS lub SLES.

naturalny-szampon-do-wlosow-nawilzajacy-bez-sls-dlaczego-warto-naturalnie-dbac-o-wlosy

ABOUT THE AUTHOR

Piękno