|  | 

Piękno i uroda

Twarda woda Twoim wrogiem? Nie ze zmiękczaczem wody!

img-responsive

Twarda woda na wielu frontach jest naszym wrogiem – od płatów kamienia w czajniku, drobinek w kawie czy herbacie, aż po pranie czy też wysuszoną skórę i zniszczone włosy. Technologia rozwinęła się również w hydraulice i jest na to rozwiązanie, zmiękczacz wody, który sprawi, że Twoich kranach będzie płynąć tylko miękka woda. Zapraszamy do lektury!

Zmiękczacz wody – rozwiązanie na twardą wodę

Uprzedzamy, nie jest to tanie rozwiązanie, ale jednak korzyści z niego są bardzo duże i potencjalnie wysoki koszt okazuje się niewielki w porównaniu z korzyściami, jakie otrzymamy z posiadania takiego urządzenia. Od lat ludzie starali się odpowiadać na pytanie co zmiękcza wodę? Oczywiście, są takie rozwiązania jak stosowanie kwasku cytrynowego do czajnika elektrycznego, albo octu jabłkowego na włosy, by je odpowiednio zregenerował i zmiękczył, natomiast na dłuższą metę kupowanie octu jabłkowego zdecydowanie przewyższy koszt kupna zmiękczacza wody, a przy okazji lista korzyści z posiadania takiego sprzętu jest o wiele większa jak: lepsza jakość prania, mniejsze zużycie środków czystości, by zmyć kamień czy zbawienny wpływ na nasze zdrowie, bo gładka skóra, jak i włosy są ważną rzeczą; szczególnie dla kobiet.

Jak działa zmiękczać wody i ile to wszystko kosztuje

Zmiękczacz wody to urządzenie, którego działanie w dużym skrócie opiera się wymianie jonów wapnia na jony sodu podczas przepływu wody, co sprawia, że w naszych krajach leci miękka woda. Naszym jedynym zadaniem jest wymiana tabletek solnych. Szacuje się, że sprzęt średniej jakości jest dla 3-4 użytkowników domowych, a więc jak najbardziej optymalny dla większości polskich rodzin. Żeby nie było tak dobrze, to niestety nie jest to tanie rozwiązanie. Koszt takiego zmiękczacza to ok. 2 tys. zł, jednak zdecydowanie warto sprawić sobie taki luksus, ponieważ szybko zobaczycie, że spadnie zarówno zużycie wody, jak i jakość waszego życia oraz zdrowia ulegną zmianie na lepsze.

Pamiętajmy, że technologia będzie szła do przodu i z czasem takie filtry staną się o wiele tańsze i być może będą częścią każdego polskiego domu

twarda-woda-twoim-wrogiem-nie-ze-zmiekczaczem-wody

ABOUT THE AUTHOR

Piękno