|  | 

Piękno i uroda

Domowe sposoby na kosmetyki. Kosmetyki własnej roboty

img-responsive

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób skarży się na alergie na środki chemiczne i kosmetyki. Wtedy zazwyczaj sięgamy po naturalne kosmetyki, których co prawda nie brakuje na półkach drogeryjnych, ale nie należą one do najtańszych. Może warto byłoby wówczas skorzystać z naturalnych, domowych kosmetyków?

domowe sposoby na kosmetyki

Mając problemy ze skórą szukamy zazwyczaj bezpiecznych odpowiedników stosowanych do tej pory preparatów do pielęgnacji twarzy, ciała czy włosów. W ekskluzywnych sklepach drogeryjnych natrafiamy na drogie dermokosmetyki lub ekologiczne olejki, które czasem są poza zasięgiem naszego portfela. W takiej sytuacji domowe sposoby na kosmetyki mogą okazać się niezastąpione. Kosmetyki wytwarzane w warunkach domowych nie zawierają drażniących substancji zapachowych, sztucznych barwników oraz konserwantów. Własnoręcznie wykonany kosmetyk nie jest wytwarzany w warunkach sterylnych, więc aby zapobiec namnażaniu się bakterii, grzybów oraz uniknąć zepsucia się kosmetyków, należy przechowywać je w lodówce, jednak nie dłużej niż trzy tygodnie.

 

Po tym czasie ich stosowanie nie jest wskazane. Domowe sposoby na kosmetyki są niezastąpione. Korzystając z powszechnie reklamowanych przepisów możemy stworzyć rozmaite, kremy, maseczki, pudry czy olejki własnej roboty. Koszt wytwarzania własnych kosmetyków jest znacznie niższy od kupowania gotowych kosmetyków. Przed zastosowaniem kosmetyku domowej roboty warto skonsultować się z dermatologiem, szczególnie jeśli skóra jest wrażliwa lub skłonna do alergii.

 

domowe-sposoby-na-kosmetyki-kosmetyki-wlasnej-roboty

ABOUT THE AUTHOR

Piękno