|  | 

Sprawdzimy

Jak zadbać o buty sportowe?

img-responsive

Domowe czyszczenie butów często jest skomplikowanym procesem, który może zakończyć się fatalnie – uszkodzeniami. Czyszczenie butów w domu może sprawić, że przestaną one wyglądać estetycznie, a dodatkowo mogą stać się mniej komfortowe poprzez odkształcenia.

Jak zadbać o buty sportowe? Jakie są najważniejsze elementy pielęgnacji butów sportowych, o jakich należy pamiętać? Jak wyczyścić buty sportowe w pralni chemicznej? Czy to może się opłacać? Jakiego rodzaju butów nie warto jest czyścić na własną rękę w domu? Co może się wydarzyć podczas nieodpowiedniej pielęgnacji? Jak znaleźć pralnię chemiczną, która podejmie się profesjonalnego czyszczenia butów sportowych? Pytań jest sporo, a znalezienie odpowiedzi nie zawsze wydaje się być super proste. Poniżej przygotowaliśmy kilka skutecznych wskazówek.

Jak zadbać o buty sportowe? Jakie są najważniejsze elementy pielęgnacji butów sportowych, o jakich należy pamiętać?

  1. Dobieraj detergenty do materiału, z których buty są wykonane.

  2. Sprawdź, czy twoje buty można prać w pralce.

  3. Sprawdź, czy buty nie kurczą się podczas prania.

Jak wyczyścić buty sportowe w pralni chemicznej? Czy to może się opłacać?

Oczywiście, że tak, szczególnie jeśli korzystasz z markowych butów do wyczynowego uprawiania sportu. Buty do biegania, kosztujące kilkaset złotych o wiele lepiej jest prać w pralni chemicznie, niż w pralce. Podczas prania w pralce nastawiamy je na mechaniczne uszkodzenia, które mogą być bardzo dotkliwe w skutkach.

Jakiego rodzaju butów nie warto jest czyścić na własną rękę w domu? Co może się wydarzyć podczas nieodpowiedniej pielęgnacji?

Oprócz tego, że wspomnianych wcześniej drogich butów sportowych, to również wszystkich tych, które mają powłokę a’la zamszową.

Jak znaleźć pralnię chemiczną, która podejmie się profesjonalnego czyszczenia butów sportowych?

Sprawdź opinie w internecie oraz popytaj znajomych. Znalezienie dobrej jakości pralni jest w tym przypadku kluczem do sukcesu i zachowania dobrej kondycji obuwia.

jak-zadbac-o-buty-sportowe

ABOUT THE AUTHOR

Piękno