|  | 

Piękno i uroda

Jaką metodę depilacji najlepiej wybrać? Depilacja woskiem Mokotów, Białołęka

img-responsive

W dzisiejszych czasach można znaleźć wiele skutecznych sposobów depilacji. Wiele osób decyduje się na samodzielne usuwanie włosów w domu, jednak zazwyczaj jest to mniej efektywne, niż wizyta u profesjonalisty. Która z tańszych metod depilacji daje najlepsze rezultaty?

 

Wśród metod depilacji najbardziej znane są golenie, rozpuszczanie kremem oraz wyrywanie przy pomocy wosku. To właśnie ta trzecia metoda jest o wiele bardziej efektywna od pozostałych. O ile golenie włosów daje efekt najwyżej na kilka dni, rozpuszczanie włosów kremem maksymalnie na tydzień, o tyle odpowiednio wykonana depilacja woskiem zapewnia spokój na kilka tygodni.

 

Istnieją dwie metody depilacji woskiem. Wosk na zimno polega na tylko niewielkim odgrzaniu cienkich pasków wosku. Wosk na ciepło wymaga wyższej temperatury. Uważa się powszechnie, że to wosk na ciepło jest lepszą metodą, ponieważ lepiej przylega do włosów. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż depilacja woskiem na ciepło nie jest wskazana na przykład w przypadku żylaków lub ogólnej tendencji do pękających naczyń. W takich dzielnicach jak Mokotów czy Białołęka bez trudu można znaleźć odpowiedni salon kosmetyczny, który ma w swojej ofercie obydwa tego typu zabiegi.

jaka-metode-depilacji-najlepiej-wybrac-depilacja-woskiem-mokotow-bialoleka

ABOUT THE AUTHOR

Piękno